Kontakt: nhzs.info@gmail.com

Športni rezultati v živo

Spremembe na svetovni lestvici - 11.12.07
18.03.2008 2008b 13:31
Največji turnir preteklega tedna se je odvijal v Latvijski prestolnici Rigi. Malo presenetljivo je prvo mesto osvojil mladi domačin Atis Silis, ki je v finalu premagal prvega nosilca Rusa Alexeya Zaharova. Oba finalista sta tudi napredovala. Silis za 7 mest in je sedaj 12., ter A. Zaharov, ki je prišel na 3. mesto na svetu.
V družbi najboljših Latvijcev in Rusov se je odlično odrezal tudi Danec Axelsen, ki je osvojil 20. mesto med 121 tekmovalci, ter poskočil na 122. mesto na svetu.

Doma smo odigrali Miklavžev turnir, ki ga je po odlični igri v finalu osvojil Uroš Matanovič. Z zmago je dobil lepo bero novih točk, ki se odražajo tudi na lestvici držav. Med 20 nastopajočimi so bili tudi štirje tekmovalci iz Sevnice - kraj, ki gosti naslednji turnir za slovenski pokal. Najbolj so se izkazali naslednji tekmovalci. A. Čamdžič z odlično igro, K. Starman z uvrstitvijo v A skupino, ter predvsem mladi sevničan A. Jene, ki je končal kot 3. v B skupini. Brezkompromisna in napadalna igra kaže na njegov velik potencial.