Kontakt: nhzs.info@gmail.com

Športni rezultati v živo

BERNARD RJAVEC PRED EVROPSKIM PRVENSTVOM DOBIL DRŽAVNO PRVENSTVO
08.06.2022 2022b 09:44
V nedeljo smo v Mengšu odigrali Državno prvenstvo. Odigrana so bila prvenstva v absolutni, mladinski in ženski kategoriji. Državni prvaki so postali Bernard Rjavec, Jakob Zalokar Obadič in Mojca Škrlep. V absolutni konkurenci je redni del dobil Anže Božič pred Jakobom Zalokarjem Obadičem in Nejcem Škrlepom, Bernard Rjavec je bil šele 7. Tako smo že v četrtfinalu videli derbi Bernarda in Jakoba (oba NHK Kranj), ki je s kar 3:0 pripadel Berniju. V polfinale sta se z zmago s 3:0 uvrstila tudi Anže Božič (NHK Kranj), ki je premagal Mengšanko Mojco Škrlep, in Miha Škrlep, ki je v derbiju NHK Mengeš izločil Bernarda Škrlepa. Najbolj zanimiv ¼ finale je bil med Nejcem Škrlepom in mladim Galom Bohincem (oba NHK Kranj), ki je s 3:2 v peti tekmi pripadel Nejcu. V polfinalu je Berni nadaljeval niz neporaženosti v končnici in s 3:0 v kranjskem obračunu premagal Nejca, prvi favorit Anže je bil od najboljšega Mengšana Miha Škrlepa boljši s 3:1. Dvoboj za 3. mesto je kljub Mihovi borbi suvereno s 3:0 dobil Nejc, zanimiv pa je bil predvsem finale, ki ga je s 3:2 dobil Berni, ki je postal slovenski državni prvak.
V mladinski kategoriji je zaigralo 6 igralcev, 4 so napredovali v playoff. Med njimi je bila tudi Zala Škrlep, ki je presenetila sestro Mojco. V polfinalu je prvi nosilec Jakob Zalokar Obadič Zalo premagal z 2:0, pričakovano je bil zanimiv dvoboj Gala in Miha, ki je sicer z 2:0 pripadel Kranjčanu. Po mengeškem obračunu je 3. mesto osvojil Miha, v finalu pa je Jakob Gala odpravil s kar 5:1 in 7:0 in tako šele prvič postal slovenski mladinski prvak.
V ženski kategoriji so se pomerile 3 igralke NHK Mengeš. Veliki finale med Mojco in Zalo Škrlep se je končal z 2:1 v zmagah za Mojco, a Zala se je močno borila in nikoli ni izgubila z več kot golom razlike. Dvakrat so bili potrebni tudi podaljški. Sedaj so misli vseh igralcev že usmerjene proti #ethc2022kranj, ki se bo začel v četrtek.