Kontakt: nhzs.info@gmail.com

Športni rezultati v živo

Anže Božič zmagovalec prvega turnirja v sezoni 2021/22
26.10.2021 2021b 17:35
V soboto je bil v Črnem Vrhu odigran prvi turnir v namiznem hokeju za Slovenski pokal v novi sezoni 2021/2022. To je bil prvi turnir za pokal na Primorskem v zgodovini!
Ob odsotnosti tekmovalcev NHK Mengeš, se je zbralo 13 tekmovalcev. Najprej so se pomerili v začetni skupini, kjer so se vsi pomerili med sabo, 8 najboljših je napredovalo v finalno skupino, preostala peterica pa se je borila za mesta od 9. do 13. Prvih 7 nosilcev je pričakovano brez večjih težav napredovalo v A skupino, zato pa je Urban Mežek prijetno presenetil Lenarta Zalokarja Obadiča.

V finalni skupini je slavil Anže Božič, 2. je bil Bernard Rjavec, ki se je do tja povzpel po 5. mestu v prvem delu, 3. Nejc Škrlep, 4. Jakob Zalokar Obadič, 5. Sebastjan Rechberger, 6. Aljaž Božič, 7. Bine Gajšek, 8. pa Urban Mežek.
V skupini B je z enim porazom na 8 tekmah prepričljivo slavil Lenart Zalokar Obadič, 2. je bila najboljša domačinka Betka Habe, končno 11. mesto je osvojil Lovrenc Habe, 12. Denis Pintar, 13. pa je bila Jordana Habe.

V izločilnih bojih je nastopilo vseh 8 tekmovalcev iz finalne A skupine. V polfinale so prepričljivo napredovali prvi štirje po finalnih skupinah (Anže, Bernard, Nejc in Jakob), v polfinalu pa sta Bernard in Anže svoja tekmeca odpravila s 3:0.

V finalu sta se tako pomerila prva favorita turnirja Anže Božič in Bernard Rjavec. V finalu je Anže povedel z 2:0, Bernard je dobil tretjo tekmo, v 4. tekmi pa je Anžetu z nekaj sreče uspelo priti do preobrata po zaostanku s 3:1 in po podaljšku je s 4:3 dobil uvodni turnir nove sezone.

Bolj zanimivo je bilo v dvoboju za 3. mesto, ki ga je Nejc po edini peti tekmi dneva dobil proti najboljšemu osnovnošolcu Jakobu.

Naslednji turnir bo Pokal Kranja 18. septembra, po Odprtem prvenstvu Mengša nato 23. oktobra sledi OP Slovenije (Svetovna liga Super serija), 24. oktobra pa Svetovno klubsko prvenstvo, več o omenjenih turnirjih kmalu. Vsi turnirji sezone pa štejejo tudi kot kvalifikacije za reprezentanco za junijsko EP!