Kontakt: nhzs.info@gmail.com

Športni rezultati v živo

Bernard Rjavec znova prevzel vodstvo v Slovenskem pokalu
08.04.2019 2019b 12:07
Bernard Rjavec je zmagovalec Spomladanskega pokala v namiznem hokeju, ki je bil odigran v soboto, 6 aprila, v Mengšu.
S to zmago, tretjo v tej sezoni, je znova prevzel vodstvo v skupnem seštevku Slovenskega pokala v namiznem hokeju.
22 tekmovalcev se je najprej pomerilo v dveh skupinah vsak z vsakim. Prvih šest je napredovalo v finalno skupino A, ostali v B.
Pri tem so tekmovalci dobili bonus točke za uvrstitev, medtem ko se toćke in goli iz tekem niso upoštevali za naprej.
Najboljše izhodišče za finalno skupino sta si priigrala brata Rok in Nejc Škrlep, ki sta nedolgo nazaj zelo uspešno nastopila v Detroitu na turnirju WTHT serije, kjer sta dosegla končno 3. in 4. mesto.
V finalni skupini je Bernard Rjavec prišel na vrh, vse do zadnjega kroga pa ni bilo jasno, kako se bodo razporedili igralci od 2. do 7. mesta (na koncu so jih ločile zgolj 3 točke), zadnje mesto za play off pa si je izboril Aljaž Božič.
V play offu smo bili priča zanimivim parom, najprej ponovitvi tekme za 3. mesto iz Detroita med Rokom in Nejcem Škrlepom. Tokrat je slavil Rok. Nato novemu boju med Anžetom Božičem in Bernardom Škrlepom. Vsake toliko časas Bernard preseneti, tako je bilo tudi tokrat.
Najbolj zanimiv boj pa se je obetal med mladima Mihom Škrlepom in Jakobom Zalokarjem Obadičem. Slednji je pokazal ogromen napredek od zadnjega turnirja in izločil Miha s 3:1. Zadnji polfinalist je postal Bernard Rjavec z gladko zmago 3:0 proti Aljažu.
V polfinalu je nato Bernard Rjavec ugnal Jakoba s 3:1, prav tako pa Rok Bernarda Škrlepa.
In končno finale, Bernard Rjavec je v peti tekmi naredil preobrat in prišel do svoje tretje zmage letos. Za Roka je bil to prvi finale.
V tekmi za tretje mesto je Jakob ugnal še enega Škrlepa in prišel do svojih prvih stopničk, hkrati pa je tudi ubranil vodstvo v skupnem seštevku med osnovnošolci.

Slovenski pokal se bo zaključil 11. maja v Kranju.

Rezultati in končni vrstni red

Osnovnošolci (z leve): Miha Škrlep (fotomontaža), Jakob Zalokar Obadič, Gal Bohinc