Naslednji turnir
Miklavžev turnir 2018
Mengeš - 15. 12. 2018

Zadnji turnir
Mengeš Open 2018

Slovenski pokal 2018/19
1. Bernard Rjavec 236
2. Anže Božič 230
3. Nejc Škrlep 190
4. Bernard Škrlep 180
5. Tim Weisseisen 133

Osnovnošolci
1. Jakob Zalokar Obadič 60
2. Lenart Zalokar Obadič 55
3. Jakob Osenk 50

Pokrovitelji
Kolesarski center
Sevnica
OŠ Franceta Prešerna
Kranj

Nakup namiznega hokeja
in nadomestnih delov

Kontakt: nhzs.info@gmail.com


Zmaga na Hrvaško, Slovenci brez odličja
30.11.2009 2009b 00:00
34 tekmovalcev iz 4 držav se je zbralo na 4. Odprtem prvenstvu Slovenije v namiznem hokeju. Kljub dejstvu, da je bilo tokrat najmanj tujcev (samo 4), Slovencem tokrat prvič ni uspelo osvojiti medalje.

Tekmovalci so se najprej pomerili v dveh predtekmovalnih skupinah po 17.
Najboljših 10 je napredovalo v finalno skupino, naslednji 4 pa v B skupino.
V skupini 1 je manjše presenečenje pripravila Jana Škrlep, ki se je kot nasploh edina "ne-nosilka" uvrstila v finalno skupino. V skupini 2 je bil presenetljivo nizko Čeh Pikl.

V finalni skupini so se favoriti prebili na vrh, tam smo pogresali U. Matanoviča (7. mesto) in A. Čamdžiča (10. mesto)



V play off-u smo spremljali nekaj zelo napetih in izenačenih tekem.
V osmini finala je tako K. Starman po sedmih tekmah izločil N. Škrlepa.
Svoj pohod na vrh je z gladkih 4:0 proti A. Božiču napovedal A. Čamdžič, ki je nato v četrtfinalu ugnal še B. Rjavca.
V polfinalu je v tekmi dveh starih znancev B. Axelsen "povozil" V . Pikla in se pričakovano uvrstil v finale, kjer je bil njegov nasprotnik K. Čurkovič.
Potem ko je že kazalo, da Dancu prav nič ne more preprečiti zmagoslavja, je Hrvat z nekaj lepimi potezami znova pričel uživati v igri in nizati lepe gole 1 na 1, ki so mu na koncu tudi zagotovili zmagoslavje.



Končni vrstni red:
1. Kristijan Ćurković (Croatia)
2. Bjarne Axelsen (Denmark)
3. Vaclav Pikl (Czech Republic)
4. Armin Čamdžič
5. Bernard Rjavec
6. Uroš Matanovič
7. Matej Škrlep
8. Klavdij Starman
9. Nejc Škrlep
10. Anže Božič
11. Vjekoslav Kufrin (Croatia)
12. Tim Weisseisen
13. Bernard Škrlep
14. Sebastjan Rechberger
15. Andrej Mehle
16. Aljaž Božič
17. Liza ŠKrlep
18. Žan Sadar
19. Jana Škrlep
20. Dean Bolič
21. Matjaž Traven
22. Lenart Traven
23. Miloš Borkovič
24. Gregor Homan
25. Urban Mežek
26. Boštjan Sladić
27. Matic Mežek
28. Gašper Kliček
29. Mario Fejzič
30. Sara Oblak-Rolih
31. Nik Rebolj
32. David Dobraš
33. Arian Durakovič
34. Tajda Matanovič

Zmagovalci preteklih turnirjev:
2006 - Magor Papp (Madžarska)
2007 - Bernard Rjavec (Slovenija)
2008 - Vaclav Pikl (Češka)
2009 - Kristijan Ćurković (Hrvaška)

Odigrali smo tudi turnir novincev, kjer je bil končni vrstni red naslednji:
1. Miloš Borkovič
2. Mario Fejzič
3. Jaka Kavčič
4. Nik Rebolj
5. Gašper Hliček
6. David Dobraš
7. Tajda Matanovič


(B. Axelsen, K. Ćurković in V. Pikl)


(M. Fejzič, M. Borkovič, J. Kavčič)

REZULTATI