Skupščina NHZS
23.04.2012 2012b 02:15
V soboto je v Sevnici v prostorih SMCja potekala redna skupščina NHZS.
Na njej je bilo prisotnih 5 delegatov iz vseh treh slovenskih klubov, ki so tako zagotovili sklepčnost. Ker so že pretekla 4 leta od ustanovitve NHZS, je bila to tudi volilna skupščina. Delegati pa so staremu vodstvu dali nov mandat.

Leto 2011 je bilo predvsem v znamenju svetovnega prvenstva (SP) v Turkuju ter promocije namiznega hokeja.
Na SP je Sloveniji uspel zgodovinski podvig z uvrstitvijo med 8 najboljših držav na svetu. Prisotnost na SP je nujna, zato so delegati sklenili, da se na vsak način pelje reprezentanco tudi na SP 2013 v norveški Stavanger.

NHZS je promovirala namizni hokej na tekmah Ebel lige v Tivoliju, v HiperMercator centrih po Sloveniji, na študenstki areni in pikniku HZS.

V sezoni 2012/13 ne bo sprememb v Slovenskem pokalu, znova bo 8 turnirjev, spomladanski pokal pa se bo preimenoval v Celje Open.
Lige oz. ekipnega prvenstva ne bo, prav tako ne Eurochallenge serije, morda pa se bo InterCup razširil na 6 turnirjev, od katerih bosta 2 na Hrvaškem.

Padel je tudi predlog o spremembi določanja vrstnega reda, v primeru ko imata dva tekmovalca enako število točk in sta remizirala med seboj. Po novem naj bi odločala dodatna tekma namesto skupne gol razlike. O spremembi bo odločal izvršni odbor NHZS na eni od prihodnji sej.